Dnia 23 listopada 2008 r. odbyło się posiedzenie Narodowej Rady Ekologicznej, podczas którego wybrani zostali Nominaci X Edycji Narodowego Konkursu Ekologicznego "Przyjaźni Środowisku"! Dzień później w Senacie RP miała miejsce uroczysta Gala Nominatów, podczas której podmioty przechodzące do II etapu odebrali Akty Nomicji. Prezentujemy listę Nominatów X Edycji:

LISTA NOMINATÓW X EDYCJI KONKURSU "PRZYJAŹNI ŚRODOWISKU":

Kategoria: Samorząd Przyjazny Środowisku"

Podkategoria: Gmina Przyjazna Środowisku:

  1. Urząd Gminy Dopiewo
  2. Urząd Gminy Kartuzy
  3. Urząd Gminy Lubartów
  4. Urząd Gminy Mielno
  5. Urząd Gminy Raciechowice
  6. Urząd Gminy Sitkówka-Nowiny
  7. Urząd Gminy w Bobrowie
  8. Urząd Miasta i Gminy Lesko
  9. Urząd Miasta i Gminy Połczyn Zdrój
  10. Urząd Miasta i Gminy Staszów
  11. Urząd Miasta Inowrocław
  12. Urząd Miasta Lublin
  13. Urząd Miasta Tarnobrzeg
  14. Urząd Miejski Brzozów
  15. Urząd Miejski w Zdzieszowicach
  16. Urząd Mijeski w Świdnicy
  17. Urząd Gminy Przechlewo

Podkategoria: Powiat Przyjazny Środowisku

  1. Starostwo Powiatowe w Gostyniu
  2. Starostwo Powiatowe w Koninie
  3. Starostwo Powiatowe w Pile

Kategoria: Przedsiębiorstwo Przyjazne Środowisku

Podkategoria: Firma Przyjazna Środowisku:

  1. Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o.
  2. Legnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A.
  3. Oczyszczalnia Ścieków "WARTA" S.A.
  4. POLDANOR S.A.
  5. Toyota Motor Industries Poland Sp. z o.o.
  6. Usługi Komunalne WodNiK Sp. z o.o.
  7. Zakład Gospodarki Odpadami Sp. Z o.o. w Jarocinie
  8. Zakład Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu

Podkategoria: Technologia Godna Polecenia:

  1. Niras IC Sp. z o.o.
  2. ENERGOBALTIC Sp. z o.o.

Kategoria: Promotor Ekologii

  1. Gimnazjum nr 1 im. St. Fleszarowej - Muskat w Kole
  2. Głogowskie Centrum Edukacji Zawodowej
  3. Lasy Państwowe Nadleśnictwo Koło w Gaju
  4. Przedszkole Miejskie nr 9 w Legionowie
  5. Przedszkole Miejskie im. M. Curie-Skłodowskiej w Karlinie
  6. Publiczna Szkoła Podstawowa w Górznie
  7. REBA Organizacja Odzysku SA
  8. Samorządowe Przedszkole Nr 2 w Międzyrzecu Podlaskim
  9. Specjalny Osrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Elblągu
  10. Starostwo Powiatowe w Polkowicach
  11. Stowarzyszenie SOPEL
  12. Szkoła Podstawowa nr 11, im. Pabla Nerudy w Toruniu
  13. Szkoła Podstawowa nr 2 w Rydułtowach
  14. Szkoła Podstawowa w Jóźwinie
  15. Szkoła Podstawowa w Sarbicach
  16. Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 68 w Warszawie
  17. Urząd Miasta Bydgoszcz
  18. Zakład Utylizacji Odpadów Sp z o.o. w Myślenicach
  19. Zakład Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu
  20. Zespół Szkół im. Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Głogowie Małopolskim
  21. Zespół Szkół Rolniczych im. Wincentego Witosa w Legnicy
  22. Zespół Szkół w Chocianowie
  23. Zespół Szkół w Zalesiu
  24. Zespół Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu

Kategoria: Europejska Nagroda Ekologiczna

  1. Urząd Gminy Łękawica
  2. Urząd Miasta Legnica
  3. Starostwo Powiatowe w Kole
  4. Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie
  5. Urząd Miejski Ustrzyki Dolne
  6. Urząd Gminy Dębica
  7. Urząd Gminy Kazimierz Biskupi
  8. Starostwo Powiatowe w Bełchatowie
  9. AM Trans Progres Sp. z o.o.

Narodowy Konkurs Ekologiczny 'Przyjazni Środowisku'
Rzetelny Partner Samorządu
Firma Świadoma Środowiska