Decyzją Narodowej Rady Ekologicznej, zostali wybrani laureaci i wyróżnieni XII Edycji Narodowego Konkursu Ekologicznego "Przyjaźni Środowisku" pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

Uroczysta Gala, podczas której wręczone zostaną statuetki i certyfikaty odbędzie się 4 lutego w hotelu Sofitel Victoria Warszawie.

Prezentujemy listę Laureatów, Wyróżnionych oraz Przedłużających znak w XII Edycji Konkursu:

Kategoria: SAMORZĄD PRZYJAZNY ŚRODOWISKU:

Podkategoria: Gmina Przyjazna Środowisku

Laureaci:

  • Urząd Gminy Mielno
  • Urząd Miasta Kołobrzeg
  • Urząd Miasta Gdyni
  • Urząd Miasta Gdańska
  • Urząd Gminy Świdnica
  • Urząd Gminy i Miasta w Czerwieńsku

Przedłużenie znaku:

  • Urząd Gminy Gorzyce
  • Urząd Miejski w Dąbiu
  • Urząd Gminy Lubartów
  • Urząd Miasta Lublin
  • Urząd Gminy Przechlewo
  • Urząd Miejski w Zdzieszowicach
  • Urząd Miasta Bydgoszczy
  • Urząd Gminy Dopiewo
  • Urząd Gminy Sitkówka-Nowiny
  • Urząd Miasta i Gminy Lesko


Podkategoria: Powiat Przyjazny Środowisku

Laureat:
  • Urząd Miasta Legnica
  • Starostwo Powiatowe w Wolsztynie

Przedłużenie znaku:

  • Starostwo Powiatowe w Bełchatowie


Podkategoria: Samorząd Bez Azbestu

Laureat:

  • Urząd Gminy Sitkówka Nowiny

Przedłużenie znaku:

  • Urząd Gminy Morawica


Podkategoria: Związek Przyjazny Środowisku

Laureat:

  • Związek Gmin Ziemi Gorlickiej

Przedłużenie znaku:

  • Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty w Karlinie


Kategoria: PRZEDSIĘBIORSTWO PRZYJAZNE ŚRODOWISKU:

Podkategoria: Firma Przyjazna Środowisku

Laureaci:

  • KOM-EKO Sp. z o.o. w Lublinie
  • Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych RUDNO Sp. z o.o. w Ostródzie
  • TESCO Polska
  • Zakład Gospodarki Odpadami Sp. z o.o. w Jarocinie
  • ELO-GAZ Sp. z o.o. w Poznaniu
  • Remondis Electrorecycling Sp.z o.o.
  • Fabryka Urządzeń Górniczych FUGOR Sp. z o. o. w Krotoszynie
  • Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe OLMET
  • Chemeko System Sp. z o.o.
  • McDonald's Polska Sp. z o.o.


Przedłużenie znaku:

  • Zakład Utylizacji Odpadów Spółka z o.o. w Gorzowie Wielkopolskim
  • Legnickie Przedsiebiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o.
  • Toyota Motor Industries Poland Sp. z o.o.


Podkategoria: Produkt Godny Polecenia

Laureaci:

  • SIGMA S.A. w Jastkowie
  • WAPECO Sp. z o.o. w Warszawie
  • TIGA PUMPS Sp. z o.o. w Poznaniu
  • Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych


Kategoria: PROMOTOR EKOLOGII:

Laureaci:

  • Gimnazjum nr 2 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Nowej Rudzie
  • Lubelska Fundacja Ochrony Środowiska Naturalnego
  • Młodzieżowe Centrum Kultury w Legnicy
  • Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Krośnie
  • Przedszkole Publiczne w Tarnowcu
  • Szkoła Podstawowa im. Miry Stanisławskiej - Meysztowicz w Żdżarach
  • Szkoła Podstawowa nr 18 im. Franciszka II Rakoczego w Elblągu
  • Urząd Gminy Dopiewo
  • Wydział Zarządzania Politechnika Lubelska
  • Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie


Wyróżnieni:

  • Szkoła Podstawowa w Jóźwinie
  • Włocławskie Centrum Edukacji Ekologicznej
  • Zespół Szkół Mechanicznych w Gorzowie Wielkopolskim
  • Związek Stowarzyszeń "Śląski Ogród Botaniczny"


Przedłużenie znaku:

  • Przedszkole nr 86 Tęczowy Świat w Poznaniu
  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Rzeszowie
  • Nadleśnictwo Strzałowo
  • Gimnazjum nr 3 w Łaziskach Górnych
  • Przedszkole Miejskie nr 8 w Toruniu im. J. Awgulowej
  • Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Ekologicznej
  • Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kole
  • Starostwo Powiatowe w Polkowicach
  • Samorządowe Przedszkole Nr 2 w Międzyrzecu Podlaskim
  • Szkoła Podstawowa nr 11, im. Pabla Nerudy w Toruniu
  • Szkoła Podstawowa w Sarbicach
  • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 68 w Warszawie
  • Lasy Państwowe Nadleśnictwo Koło w Gaju
  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. prof. Ignacego Mościckiego w Winnicy
  • Przedszkole Miejskie nr 9 w Legionowie
  • Stowarzyszenie SOPEL


Kategoria: MECENAS POLSKIEJ EKOLOGII:

  • Urząd Gminy Grzegorzew
  • Urząd Gminy w Chodowie
  • Urząd Gminy Lesznowola
  • SANITEC Koło Sp. z o.o.
  • Częstochowskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o.
  • ENERGA Operator S.A. Oddział w Kaliszu
  • Przedszkole Publiczne nr 55 w Opolu
  • Gimnazjum nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Kole
  • Stowarzyszenie Ziemia i My - Centrum Edukacji Ekologicznej
  • Zespół Szkół w Dominikowicach
  • Zespół Szkół w Izabelinie
  • Szkoła Podstawowa im. Bohaterów 6 Pomorskiej Dywizji Piechoty w Karlinie


EUROPEJSKA NAGRODA EKOLOGICZNA:

  • Zakład Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu
  • Sanator – Bis s.c. w Łodzi


PARTNERZY POLSKIEJ EKOLOGII:

Kategoria: MEDIA

Podkategoria: Wydawnictwo

  • Ringier Axel Springer Polska

Podkategoria: Program informacyjny

  • TVP Info

Podkategoria: Dziennikarz

  • Kamil Durczok

Kategoria: OSOBOWOŚĆ

  • Prof. Marek GROMIEC
  • Roman JAGIEŁŁO
  • Marek GĘBSKI
  • Łukasz KARDAS

Kategoria: PRZEDSIĘBIORSTWA

  • PKN ORLEN S.A.
  • Energetyka Cieplna Opolszczyzny S.A.
  • KWB Adamów S.A.
  • ELO-GAZ sp. z o.o.
  • CAM Media S.A.
  • Profinn Sp.k.
  • REMONDIS Sp. z o.o.
  • ISOVER
  • Urząd Dozoru Technicznego
  • Eko-Serwis Sp. z o.o.
  • Autosan S.A.

Narodowy Konkurs Ekologiczny 'Przyjazni Środowisku'
Rzetelny Partner Samorządu
Firma Świadoma Środowiska